Penzión Libuša Fotogaléria Cenník Nová Lesná Turistické zaujímavosti Kontakt slovenčina čeština english polsky
Penzión Libuša - ubytovanie vo Výsokých Tatrách

Nová Lesná

Nová Lesná Poloha:
Nová Lesná sa nachádza v podhorí Vysokých Tatier, 8 km od Popradu a iba 5 km od Starého Smokovca. Ponúka krásny panoramatický výhľad a je vstupnou bránou Vysokých Tatier. Pri svojej nadmorskej výške 746 m patrí do vysokohorskej oblasti a svojou výhodnou polohou sa stala vyhľadávaným miestom pre letné a zimné pobyty spojené s rekreáciou, turistikou, lyžovaním a horolezectvom v oblasti Vysokých Tatier.

Infraštruktúra:
Obec poskytuje ubytovacie a stravovacie miesta v rodinných domoch či penziónoch. V centre Novej Lesnej sú všetky obchody, reštaurácia, pohostinstvo, pošta, telefóny a informácie. Má priame železničné a autobusové spojenie s Popradom a Vysokými Tatrami.

História:
Na území obce bolo staré sídlisko z eneolitu a z mladšej doby bronzovej. Prvé zmienky o osade sú z roku 1315, a bola založená rodinou Berzeviczy. Obyvatelia osady sa zaoberali pestovaním ľanu, poľovníctvom a neskôr obchodovaním. Pôsobil tu učiteľ Jan Still, ktorý ako horolezec prvý pokoril Gerlachovský štít.Penzión Libuša, Slavkovská 328, 059 86 Nová Lesná, Vysoké Tatry, +421 52 4422929, +421 907 153321, [email protected]

Penzión |  Fotogaléria |  Cenník |  Nová Lesná |  Zaujímavosti |  Kontakt